علی شیرازی به «گوشۀ فرهنگان» می‌آید

علی شیرازی

علی شیرازی به «گوشۀ فرهنگان» می‌آید

برگزاری نشست‌های محفلی آوازی در چند سالۀ اخیر رونق خوبی گرفته و هر ماه در گوشه و کنار پایتخت و چند شهرستان دور و نزدیک کشورمان شاهد برپایی منظم تعدادی از این برنامه‌ها هستیم. آیین آواز و شب آواز ایرانی دو نمونه از مشهورترین و پرطرفدارترین نشست‌ها هستند که دامنۀ اجرای این دو برنامه به خارج از مرکز نیز کشیده است. از بهمن 1396 نیز در سالن آمفی‌تئاتر کتابفروشی فرهنگان در مجاورت فرهنگسرای رازی به همت مسعود اعرابی مدیر این کتابفروشی که خودش هم دستی در آواز دارد نشست «گوشۀ فرهنگان» راه اندازی شده است.

 خبر تازه این است که علی شیرازی میهمان ویژه و آوازخوانِ ششمین نشست «گوشۀ فرهنگان» خواهد بود. این نشست ماهانۀ تخصصی موسیقی ایرانی که به  اجرای هنرمندان و نقد این اجراها اختصاص دارد، ساعت 17 چهارشنبه 6 تیر در كتابفروشي بزرگ فرهنگان برگزار می‌شود. به گفته مسعود اعرابی مدیر این کتابفروشی: «مؤسسه ما در ادامه فعاليت‌هاي فرهنگي خود از بهمن‌ماه گذشته به برگزاري سلسله نشست‌هاي موسيقي سنتي و مقامي با عنوان «گوشۀ فرهنگان» اقدام کرده است». اعرابی می‌افزاید: «ويژگي مهم «گوشه»، شکل كارگاهي و در واقع دانشجويي بودن آن است. غالب شركت‌كنندگان این نشست را هنرجويان، دانشجويان و شنوندگان حرفه‌اي موسيقي تشكيل مي‌دهند. نقد و نظر پيرامون قطعات اجرا شده توسط حاضران، ويژگي ديگر «گوشه» است. در ششمين برنامه از اين سلسله نشست‌ها علي شيرازي (آوازخوان، آوازپژوه و مدرس آواز) به عنوان ميهمان ويژه به همراه ماهور صفري (نوازندۀ جوان تار و از شاگردان استاد داریوش طلایی) به آوازخواني خواهد پرداخت». برگزاری سلسله نشست‌های ماهانه و موسیقاییِ «گوشۀ فرهنگان» ابتکاری است از بخش خصوصی و مسعود اعرابي مدير كتابفروشي فرهنگان اميدوار است به همت دوستان و علاقمندان، چراغ موسيقي پيشرو، خلاق و نقدپذير در گوشه‌اي از جنوب تهران – اين شهر پر سروصدا- روشن نگه داشته شود.

«گوشۀ فرهنگان» اولین چهارشنبه‌ی هر ماه ساعت  ۱۷ برگزار مي‌شود . کتابفروشی بزرگ فرهنگان در خیابان هلال‌احمر (دویست متر پس از میدان رازی به سمت غرب)، نبش مرادی واقع شده و حضور براي همه علاقمندان حرفه‌اي موسيقي در این برنامه، آزاد و رايگان است.

مطالب مرتبط:

درباره ی علی شیرازی 

وبلاگ هنرمند ارجمند علی شیرازی 

نگاهی به صدا و آوازِ «علی شیرازی»

نگاهی به تحریر در آواز ایرانی

آموزش کاربردی آواز و ردیف آوازی توسط علی شیرازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.